Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz

Wodę

Do napełnienia potrzeba mniej wody niż w grzejniku stalowym – w modelu 10-elementowym zaledwie 3 litry wody.

Energię

Grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy niż stalowy lub żeliwny o tej samej mocy grzewczej więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną.

Środowisko naturalne

Aluminium to surowiec w pełni nadający się do recyklingu, można go przetwarzać w nieskończoność. Jest więc ekologiczny.

Pieniądze

Grzejniki KFA Armatura mają 20 lub 16 lat gwarancji, co w przeliczeniu na rok użytkowania daje znacząco niższą cenę niż w przypadku grzejników o 10-letnim okresie gwarancyjnym.

Grzejnik aluminiowy KFA

GRZEJNIK STALOWY CZY ALUMINIOWY?

Ogrzewanie to jeden z podstawowych elementów wpływających na komfort życia. Warto wymienić grzejniki stalowe na aluminiowe. Dlaczego? Bo grzejniki aluminiowe są efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. Poznaj fakty i zadbaj o swój komfort cieplny.

Grzejnik aluminiowy kfa

Zużywa mniej energii i wody

Wąskie kanały wodne sprawiają, że grzejnik aluminiowy wykorzystuje mniej wody niż inne rozwiązania. W ogrzewaniu podłogowym pracuje około 50 litrów wody, w grzejniku żeliwnym 15 litrów, w stalowym 7 litrów, a w aluminiowym zaledwie 3 litry. Przekłada się to również na oszczędność energii, bo krótszy jest czas nagrzewania. A mniejsze zużycie energii to niższe rachunki.

Grzejnik aluminiowy KFA

Szybko się nagrzewa

Aluminium jest bardzo wydajnym przewodnikiem ciepła, co oznacza, że grzejnik szybko się nagrzewa. Większa efektywność, to mniejsze zapotrzebowanie na energię, a w efekcie: niższe rachunki. Ułatwia to też niewielka waga grzejnika oraz odpowiednio zaprojektowana forma (pełne plecy i radiatory). Efektywność podnoszą również kierownice powietrza, które kierują ogrzane powietrze bezpośrednio do pomieszczenia, a nie w górę, przykładowo pod parapet.

Grzejnik aluminiowy

Jest modułowy

Grzejnik aluminiowy jest modułowy, czyli złożony z kilku do kilkunastu identycznych elementów, które tworzą specjalne pakiety o konkretnych rozmiarach dopasowanych do wymagań cieplnych pomieszczenia. Dzięki temu łatwo można dobrać wielkość grzejnika aluminiowego do tego, jakie jest zapotrzebowanie domu na ciepło.

Grzejnik aluminiowy

Ma różne kształty i kolory

Dostępny od ręki w różnych kolorach i kształtach. Bez problemu wybierzesz idealny grzejnik, który będzie pasował do różnych stylów aranżacyjnych: od całkiem klasycznego, przez skandynawską prostotę, aż do wyrazistych projektów loftowych.

G500F
ADR 500

Zainspiruj się

Zobacz, jak nasze produkty wyglądają we wnętrzach.

Oferta

Gdzie kupić?