komfortowe

rozwiązania

EN PL RU
KFA Armatura

Jak zadbać o higienę w naszych domach?

Walka z kolejnymi falami pandemii to oczywiście główny powód, ale to dobry czas, aby pomyśleć o wprowadzeniu zmian, które zostaną w naszych domach na dłużej. Wiele higienicznych udogodnień nie wymaga gruntownego remontu, a tylko niewielkiej zmiany wyposażenia, takiej jak grzejniki czy baterie łazienkowe.

Po pierwsze: myjmy ręce! Łazienka centrum dowodzenia

Podstawą jest wiadomo higiena oraz częste mycie rąk. Warto zatem wprowadzić w naszej domowej łazience małą zmianę. Bateria umywalkowa uruchamiana bezdotykowo to innowacyjne i super komfortowe rozwiązanie. Dostępne w sklepach produkty to odpowiedź na specyficzne wymagania stawiane urządzeniom stosowanym zazwyczaj w biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Ale szczególnie w obecnych czasach bezwzględne zachowanie zasad higieny, łatwość użycia oraz niezawodność to cechy, które mogą nas wspierać również w domu.

Zamontowanie takiej baterii w domowej łazience nie tylko ułatwi mycie rąk (szczególnie najmłodszym członkom rodziny, którym zdarza się zapomnieć zakręcić wodę), ale także zminimalizuje ryzyko przetrwania drobnoustrojów na powierzchni kranu – bo po prostu nie będzie już potrzeby dotykania go brudnymi dłońmi. Dobrym przykładem takich funkcjonalnych baterii są baterie sensorowe, takie jak Salto czy Samba New. Zastosowana w nich fotokomórka to gwarancja higieny, dzięki temu, że nie zachodzi żaden kontakt dłoni z baterią.

Co ważne, łatwo można ją zamontować w funkcjonującej już łazience, bo potrzeby jakiegokolwiek remontu. Zależnie od potrzeb i możliwości danego pomieszczenia, baterie Salto i Samba NEW można bowiem podłączyć do zasilania za pomocą zasilacza 230V lub 4 baterii typu AA.

Po drugie: szukajmy innowacji. 

Jakie dodatkowe kroki możemy podejmować, aby poprawić higienę różnych domowych powierzchni, które pozostają z nami w bliskim kontakcie, a jednocześnie nie są często czyszczone? Technologia przeciwdrobnoustrojowa produkowana przez BioCote Ltd z Wielkiej Brytanii wykorzystująca aktywne jony srebra oferuje opatentowane rozwiązanie higieniczne, które aktywnie wspiera proces czyszczenia i utrzymania higieny.

Zabezpieczenie grzejników za pomocą stosowanej technologii przeciwdrobnoustrojowej ułatwia utrzymanie ich w higienicznej czystości.

Obecnie, gdy aspekty higieny stawiamy na pierwszym miejscu, utrzymanie wysokiego poziomu czystości ma ogromne znaczenie. Wymagania sanitarne dotyczące czyszczenia powierzchni nigdy nie były tak ważne, jak są teraz. Ochrona przeciwdrobnoustrojowa działa najlepiej w połączeniu z regularnym czyszczeniem, co pozwala aktywnie redukować drobnoustroje, takie jak bakterie czy pleśnie, na chronionych powierzchniach, pomagając utrzymać je wolne od drobnoustrojów w okresach pomiędzy kolejnymi czyszczeniami.

Działa w ciągu kilku minut, trwa przez cały okres użytkowania produktu.

Zastosowana już na etapie produkcyjnym grzejnika aluminiowego G500F, technologia jest obecna w całej powłoce ochronnej grzejnika i działa tak długo, jak długo ta powłoka znajduje się na jego powierzchni. Ochrona ta nie ściera się ani nie zmywa i zmniejsza ilość bakterii nawet o 86% w ciągu zaledwie 15 minut, kontynuując swoje działanie przez całą dobę i redukując zanieczyszczenie mikrobiologiczne pomiędzy kolejnymi czyszczeniami aż do poziomu 99,99%.

Posiadanie grzejnika z technologią przeciwdrobnoustrojową zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego.

Grzejniki to niestety te miejsca, które zapewniają optymalne temperatury dla przetrwania drobnoustrojów oraz ich namnażania się, co zwiększa ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego. Technologia ochronna obecna na powierzchni grzejnika aktywnie chroni przed obecnością i aktywnością drobnoustrojów. A mniejsza liczba drobnoustrojów to mniejsze prawdopodobieństwo zanieczyszczenia krzyżowego.

Skuteczność w walce przeciwko szerokiej gamie drobnoustrojów.

Wybierając technologię produkowaną przez BioCote Ltd, zapewniamy ochronę powierzchni grzejników przed szerokim spektrum drobnoustrojów. Jest ona skuteczny w walce przeciwko bakteriom, pleśniom, a nawet niektórym wirusom. Udowodniono, że dezaktywuje ona wirus grypy AH1N1, a nawet redukuje szczep z rodziny koronawirusów aż o 90% w ciągu 2 godzin.

  

Przekonani? Koniecznie wymieńcie grzejnik.

Oczywiście na antybakteryjny G500F z jonami srebra. Pomalowany specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z opisaną wyżej technologią. Grzejnik z jonami srebra jest w stanie realnie wpłynąć na stan powietrza w domu czy mieszkaniu, a przez to na zdrowie jego mieszkańców. Znajduje się w każdym pomieszczeniu i ma stosunkowo dużą powierzchnię, która w dodatku przyciąga drobnoustroje na zasadzie elektrostatycznej. Taka innowacja pomoże utrzymać higieniczną czystość w naszych domach.

Artykuł powstał we współpracy z BioCote Ltd https://www.biocote.com/am-technology-radiators/

W świecie, w którym panuje coraz większa świadomość w dziedzinie higieny, wprowadzanie w codziennym życiu dodatkowych działań mających na celu poprawę czystości stało się priorytetem.

Powrót do listy inspiracji