komfortowe

rozwiązania

EN PL RU
KFA Armatura

Wanna czy prysznic? Teraz nie musisz wybierać!

Dylemat związany z wyborem pomiędzy wanną, a prysznicem prędzej czy później dotyczy każdego, kto urządza łazienkę. W pierwszej kolejności należy z pewnością kierować się własnymi upodobaniami. Często jednak na drodze do marzeń o idealnej łazience stają ograniczenia, takie jak metraż pomieszczenia czy różne preferencje domowników. Czy w takich przypadkach trzeba zawsze rezygnować z własnej wizji perfekcyjnej łazienki? Otóż nie!

Wanna z prysznicem – czy można to pogodzić?

Istnieje rozwiązanie, które może zadowolić zarówno miłośników orzeźwiającego prysznica jak i długich, relaksujących kąpieli. Dodatkowo sprawdzi się również na mniejszym metrażu. W takich sytuacjach wystarczy postawić na wannę ze specjalnym parawanem! Ten sprytny patent pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w łazience i poszerzy jej funkcjonalność – parawan ułatwi kąpanie się na stojąco bez ryzyka zachlapania wnętrza i dodatkowo zwiększy wartość estetyczną pomieszczenia. 

Jak wybrać idealny parawan nawannowy?

Niezwykle istotne jest odpowiednie dopasowanie parawanu do kształtu i rozmiaru wanny oraz odpowiedni materiał wykonania. Ciekawym rozwiązaniem są parawany modułowe, ponieważ ilość skrzydeł można dopasować do wielkości wanny i łazienki, a także indywidualnych potrzeb domowników.

Takie parawany, składane harmonijkowo na ścianę, dostępne są w asortymencie KFA Armatura. Co ważne, parawany z kolekcji Modern wykonane są ze szkła hartowanego, które charakteryzuje się dużo wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i na różnice temperatur niż zwykłe szkło o porównywalnej grubości. W wypadku zbicia bezpieczne rozsypuje się na drobne, nieostre kawałki. Dodatkowo w parawanach Modern wykorzystano uszczelki elastomerowe, zapewniające perfekcyjną szczelność, trwałość i gwarancję utrzymania pierwotnego koloru.

Przy wyborze parawanu ważna jest również jakość oraz wartość estetyczna produktu. Z jednej strony ma on służyć na lata, a z drugiej nie przestawać się podobać. W przypadku parawanów nawannowych Modern, profile wykonane są z aluminium. Ich specjalna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość i stabilność, a sposób malowania zapewnia trwałość koloru. Dodatkowo, dostępne są różne warianty kolorystyczne: czarny, biały, chrom w wersji matowej i błyszczącej. Taki wachlarz możliwości pozwoli na idealne dopasowanie produktu do wnętrza łazienki.

Szklany parawan nawannowy – jak o niego zadbać?

Szklany parawan to przede wszystkim trwałość i elegancja, o którą z pewnością warto dbać na bieżąco. Powierzchnia parawanu brudzi się bardzo podobnie jak szyby w tradycyjnej kabinie prysznicowej. Aby zachować jej walory estetyczne wystarczy systematycznie ściągać zacieki z wody po kąpieli i cyklicznie używać specjalistycznych produktów do usuwania trudniejszych zabrudzeń, takich jak osad z mydła czy kamień.

Szukając odpowiednich środków czyszczących do różnych powierzchni w łazience, warto zwrócić uwagę na kosmetyki do wnętrz marki Clean&Fresh. Można wśród nich znaleźć m.in. preparat do impregnacji szkła z efektem hydrofobowym, idealny do mycia powierzchni skrzydeł parawanów. Unikalna receptura płynu tworzy na szkle warstwę ochronną, ułatwiającą szybkie ściekanie wody, minimalizując tym samym ilość powstałych później zacieków.

Czas na armaturę! Co wybrać do wanny z prysznicem?

Jeśli przy projektowaniu łazienki wybór padł na wannę z prysznicem, dobrze jest przemyśleć jaką wybrać do niej armaturę. Świetną opcją jest skorzystanie z baterii łazienkowej 2w1 z wylewką wannową oraz słuchawką prysznicową. Ciekawe rozwiązanie oferuje KFA Armatura m.in. w baterii z kolekcji Abasha z dolnym przełącznikiem natrysku, przesuwanym na boki. Ten prosty patent sprawia, że bateria nie wymaga dodatkowego uchwytu na najbardziej widocznym froncie, a sam przełącznik nie wyślizguje się z namydlonej dłoni.

Warta uwagi jest również bateria Angelit, która z kolei wyróżnia się nietypowym kształtem, białym wariantem kolorystycznym, a także przełącznikiem zintegrowanym z regulatorem ceramicznym. W tym przypadku, aby skierować wodę do słuchawki prysznicowej lub wylewki wystarczy odpowiednio ustawić dźwignię uchwytu. W ten prosty sposób bateria może zachować swój unikatowy design z utrzymaniem pełnej funkcjonalności.

Ty pragniesz zanurzyć się w puszystej pianie podczas kąpieli, a inni domownicy marzą o orzeźwiającym efekcie deszczowni?  Nic straconego! W tym przypadku najlepiej sprawdzi się armatura z kolekcji Logon, w której znaleźć można deszczownię z baterią natryskową i składaną wylewką wannową. Jest to bateria 3w1, która daje możliwości baterii wannowej, ale po złożeniu wylewki nie przeszkadza podczas korzystania z prysznica.

Pamiętaj o ekologii – oszczędzanie wody jest na topie!

Oszczędzanie wody to jedno z najistotniejszych działań, jakie powinniśmy podejmować na co dzień w trosce o środowisko. Warto więc mieć je na uwadze tworząc domowe nawyki. Nie znaczy to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z kąpieli w wannie, ze względu na powszechną opinię o większym zużyciu wody w tym przypadku. Należy jednak robić to… z głową! Podczas 5-minutowego prysznica zużyjesz około 50 l wody, łatwo więc policzyć, że stojąc pod strumieniem przez 15 minut, będzie to już około 150 l. A tyle wystarczy, by komfortowo wykąpać się w wannie. Warto więc stworzyć harmonogram kąpieli i przykładowo w tygodniu korzystać z prysznica lub deszczowni, a w weekend dać sobie odrobiny relaksu w pełnej piany wannie!

Dylemat związany z wyborem pomiędzy wanną, a prysznicem prędzej czy później dotyczy każdego, kto urządza łazienkę. W pierwszej kolejności należy z pewnością kierować się własnymi upodobaniami. Często jednak na drodze do marzeń o idealnej łazience stają ograniczenia, takie jak metraż pomieszczenia czy różne preferencje domowników. Czy w takich przypadkach trzeba zawsze rezygnować z własnej wizji perfekcyjnej łazienki? Otóż nie!

Powrót do listy inspiracji