komfortowe

rozwiązania

EN PL RU
KFA Armatura

Wybrane i co dalej? Jak dbać o wymarzoną armaturę łazienkową?

Urządzanie łazienki marzeń wiąże się z wieloma decyzjami – od wyboru stylu, kolorów, przez płytki, baterie aż po dodatki, które nadadzą jej klimatu. Z czasem każda rzecz traci swój pierwotny blask, a na powierzchni widać odkładający się kamień i osad. I mimo starań nie jest łatwo się go pozbyć. Jak sobie z tym poradzić?

Wybrane i co dalej? Jak dbać o wymarzoną armaturę łazienkową?
Nie ma powodów do paniki! Obecnie mamy dostęp do wielu środków czyszczących dedykowanych również do pielęgnacji różnych powierzchni w łazience. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wykazują taką samą skuteczność. Jak zatem rozpoznać, że wybrany przez nas preparat poradzi sobie z zabrudzeniami?

Przede wszystkim warto wybierać kosmetyki specjalistyczne o dedykowanym przeznaczeniu, bo jak głosi jedna z mądrości, jeśli coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj...wiadomo, jak to się kończy. Jeśli zatem mamy baterie łazienkowe o powłoce chromowanej, wybierzmy mleczko do czyszczenia właśnie takich powierzchni. Chrom stanowi trwałą ochronę baterii przed korozją, ale tylko jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany, to przetrwa przez lata w nieskazitelnym stanie. Dlatego warto się o niego zatroszczyć! Przykładem odpowiedniego zabezpieczenia takich powierzchni jest środek oferowany przez markę Clean&Fresh z oferty firmy KFA Armatura – producenta baterii łazienkowych. To warta uwagi propozycja, gdyż producent gwarantuje, że jego preparaty przeszły rygorystyczne testy skuteczności i poleca je do oferowanych przez siebie baterii, na które daje aż 10 lat gwarancji. Daje nam to zapewnienie, że mleczko z pewnością nie uszkodzi powierzchni, a dodatkowo również dobrze o nią zadba.

Clean&Fresh - seria profesjonalnych środków do czyszczenia armatury łazienkowej

Coraz częściej jednak decydujemy się na czarne baterie, które już na etapie wyboru budzą nasz niepokój, jeśli chodzi o późniejszą pielęgnację. Nie powinno jednak to spędzać snu z naszych powiek. I na to jest idealne rozwiązanie! Prezentujące się pięknie w naszych wymarzonych łazienkach czarne baterie mają to do siebie, że często znacznie szybciej widać na nich kamień i wszelkie zacieki. Wybierając preparaty dedykowane do czarnych powłok, możemy liczyć nie tylko na sam fakt ich czyszczenia, ale także odpowiedniej impregnacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku baterii matowych – a te właśnie są najpiękniejsze. Z pomocą po raz kolejny przychodzi Clean&Fresh, oferując płyn do pielęgnacji czarnych baterii. Jego specjalnie opracowana formuła na rysuje czyszczonych powierzchni i nadaje jedynie delikatny połysk, co ma ogromne znaczenie w przypadku czarnych powłok. Co kluczowe, nie odbarwia.

Szukając sposobów na perfekcyjną czystość w łazience, warto zwrócić uwagę – poza typem powłoki – na różnego rodzaju „ułatwiacze” życia. Jest to na przykład środek sprawiający, że woda szybciej spływa i przez to nie pozostawia aż tak dużo osadu. Ma on zastosowania zwłaszcza przy pielęgnacji szkła (parawan, kabina prysznicowa, czy lustra). Jak to jest możliwe? Takie rozwiązanie dostępne jest w preparatach do impregnacji szkła z efektem hydrofobowym. Formuła ta doskonale usuwa tłuszcz, kurz, brud nie pozostawiając po sobie smug ani plam. Zastosowanie cząsteczek hydrofobowych odpowiada za tworzenie ochronnej warstwy, która ułatwia spływanie wody po powierzchni, co przeciwdziała powstawaniu zacieków. Prawda, że proste?

W sytuacji, gdy stoimy jeszcze przed wyborem baterii do naszej łazienki, zwróćmy uwagę na napowietrzacz, zwłaszcza w modelach umywalkowych. To właśnie w tym miejscu najczęściej dochodzi do odkładania się grubej warstwy kamienia, przez co cierpi nie tylko estetyka naszej łazienki, ale również zmniejsza się funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Są jednak możliwości, które ułatwią nam sprzątanie. Przykładem są napowietrzacze typu „coin slot”, które da się odkręcić bez użycia narzędzi, na przykład za pomocą zwykłej monety. Znacząco ułatwia to dokładne wyczyszczenie. Takie rozwiązanie znajdziemy na przykład w bateriach Amazonit czy Rumba z oferty KFA Armatura.

Doskonałym rozwiązaniem są też napowietrzacze SLC Rub Clean, spotykane między innymi w kolekcjach Moza, Logon czy Mokait marki KFA Armatura. Łączą one w sobie rozwiązania dbające o mniejsze zużycie wody oraz ekologię. Poprzez redukcję zużycia wody do poziomu zaledwie 6 litrów na minutę (standardowo jest to prawie 2 razy więcej) możemy liczyć na spore oszczędności. Co ważne, zostały wykonane z trwałego silikonu i do ich wyczyszczenia wystarczy przetarcie elastycznego sitka palcem. Ekologia i łatwość sprzątania – czego można chcieć więcej?

Urządzanie łazienki marzeń wiąże się z wieloma decyzjami – od wyboru stylu, kolorów, przez płytki, baterie aż po dodatki, które nadadzą jej klimatu. Z czasem każda rzecz traci swój pierwotny blask, a na powierzchni widać odkładający się kamień i osad. I mimo starań nie jest łatwo się go pozbyć. Jak sobie z tym poradzić?

Powrót do listy inspiracji