komfortowe

rozwiązania

EN PL RU
KFA Armatura

KOBIECE SPOJRZENIE NA PROJEKTOWANIE ŁAZIENKI

Łazienka powinna być funkcjonalna. Ale jak każde wnętrze powinna być też piękna. Czy te dwa wymagania da się połączyć? Czy może przy projektowaniu łazienki, wygląd musi ustąpić miejsca wygodzie użytkowania? Jesteśmy przekonani, że nie. Wystarczy spojrzeć na to wnętrze kobiecym okiem. Jak na kreację na wielkie wyjście: musi być oszałamiająca, z pięknymi dodatkami, ale i wygodna by można było w niej przetańczyć całą noc.

Uniwersalny krój i kolory

Należy zacząć od klasycznej, prostej bazy (takiej jak „mała czarna” – sukienka oczywiście) czyli od funkcjonalnego projektu wnętrza. Łazienka choć metrażowo jest często najmniejszym pomieszczeniem w domu musi pomieścić wiele funkcji. Koniecznie pierwszym krokiem musi być szczegółowy plan: jakie sprzęty ma pomieścić nasz pokój kąpielowy, czy chcemy mieć jedną czy dwie umywalki, a może musimy jeszcze znaleźć miejsce na pralkę? Warto dobrze zastanowić się: prysznic czy wanna? Jeśli kabina prysznicowa, to z brodzikiem czy bez?

Na początku jest więcej pytań niż odpowiedzi. Później pozostaje już „tylko” ułożyć ergonomiczny projekt łazienki. Dobra koncepcja funkcjonalna to z pewnością połowa sukcesu. Krój mamy już gotowy, pozostają kolory płytek oraz mebli i ceramiki. Jakie kolory wybrać do łazienki? Czy postawić na klasykę i prostotę czy zaszaleć z designem?

Pamiętajmy, że łazienka to wnętrze, które projektujemy i urządzamy na wiele lat, zarówno ze względy na koszty, jak i czas trwania remontu. Dlatego, aby nasza kreacja była ponadczasowa wybierzmy płytki ceramiczne w kolorach stonowanych, jednolitych – będą one doskonałą bazą dla pięknych dodatków.

Biżuteria łazienki

Jak wiadomo, diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Przekładając to na koncept wizualny łazienki: mniejsze elementy takie jak armatura czy akcesoria są kluczowe dla finalnego efektu. Od czego zacząć? Z pewnością kluczowym dodatkiem są baterie łazienkowe. To właśnie piękna, odpowiednio dobrana armatura może całkowicie odmienić pomieszczenie – tak jak biżuteria zmienia skromną sukienkę w najpiękniejszą balową kreację.

Zacznijmy od deszczowni, bo to największy gabarytowo element armatury łazienkowej. Liczy się zarówno kształt, jak i kolor. Można wybrać rozwiązania z dyskiem okrągłym, bądź kwadratowym – koniecznie musimy zwrócić uwagę, czy kształt dysku jest dopasowany do formy baterii w danej deszczowni. Świetnym przykładem takiego spójnego designu jest nasza kolekcja Logon, której kubiczna bateria idealnie współgra z płaskim kwadratowym dyskiem. To ważny szczegół, aby finalna kreacja była perfekcyjna.

Kolory to z kolei znacznie bardziej rozbudowany temat. Klasyczny chrom nigdy nie wychodzi z mody, od kilku lat tryumfy święci czerń, a na salony (a właściwie na łazienki) wchodzi z impetem złoto czyli złota armatura. Piękną kolekcją dostępną we wszystkich tych trzech kolorach jest nasza kolekcja Moza. Ale na co postawić? To już zdecydowanie kwestia gustu, ale też stylu na jaki stawiamy we wnętrzach.

Baterie chromowane to zdecydowanie rozwiązanie do wnętrz w stylu klasycznym. Kolor ten pasuje do każdego typu płytek i ceramiki, dobrze skomponuje się z wieloma kolorami ścian czy podłogi. Czarne baterie natomiast zbudują styl loftowy, mocno nowoczesny, świetnie podkreślą jasne płytki bądź skomponują się z szarymi, grafitowymi lub wręcz czarnymi powierzchniami.

A złoto? To niezwykły, niebanalny dodatek. Złota bateria nawet z prostą białą lub szarą płytką stworzy piękne, eleganckie wnętrze. Baterie i dodatki w tym kolorze są przysłowiową kropką nad i. Jednak stawiając na tak niespotykany kolor koniecznie musimy sprawdzić dwie rzeczy: czy powłoka na wybranym modelu jest trwała oraz czy dostępne są inne akcesoria, np. wieszaki na ręczniki czy uchwyt na papier toaletowy jeśli nasza łazienka pełni również tę funkcję. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dopasowanie odcienia złota od innego producenta nie będzie możliwe, a różnica kolorystyczna zniweczy cały trud włożony w dobór dodatków. W naszej ofercie znajdziesz złote akcesoria łazienkowe w kolekcji Moza.

Komfort, wygoda i… ekologia

Nie zapominajmy jednak o wygodzie użytkowania oraz funkcjonalności. Baterie łazienkowe muszą przede wszystkim zapewniać komfort - niezależnie od tego czy będą to chromowane, czarne czy złote baterie łazienkowe. Deszczownia, którą wybierzemy musi być wyposażona w wysokiej jakości baterię (najlepiej termostatyczną), baterie umywalkowe i wannowe muszą mieć wygodne i ergonomiczne uchwyty, a także odpowiednią wysokość – jest to szczególnie ważne w przypadku baterii nablatowych. Jeśli bateria będzie zbyt wysoka, woda będzie rozchlapywała się na boki, przy zbyt niskiej, mycie rąk będzie zwyczajnie niewygodne. Nie bez znaczenia jest też przepływ (strumień wody) zależny między innymi od zastosowanego w baterii napowietrzacza.

Ekologiczne, a równocześnie ekonomiczne rozwiązania zapewniają zużycie na poziomie zaledwie 5 litrów na minutę! Taki właśnie napowietrzacz zastosowano w bateriach umywalkowych i bidetowych z kolekcji Moza. Czy wiecie, że w porównaniu ze zwykłymi bateriami to dla 4-osobowej rodziny oszczędność około 24 tysięcy litrów wody rocznie? To naprawdę ma znaczenie: dla naszego portfela i dla naszej planety.

I już gotowe!

Piękna i funkcjonalna łazienka to po prostu dobry projekt z odpowiednio dobranymi bateriami i akcesoriami łazienkowymi. Tylko tyle? Aż tyle.

Łazienka powinna być funkcjonalna. Ale jak każde wnętrze powinna być też piękna. Czy te dwa wymagania da się połączyć? Czy może przy projektowaniu łazienki, wygląd musi ustąpić miejsca wygodzie użytkowania? Jesteśmy przekonani, że nie. Wystarczy spojrzeć na to wnętrze kobiecym okiem. Jak na kreację na wielkie wyjście: musi być oszałamiająca, z pięknymi dodatkami, ale i wygodna by można było w niej przetańczyć całą noc.

Powrót do listy inspiracji