komfortowe

rozwiązania

EN PL RU
KFA Armatura

Armatura podtynkowa – rozprawiamy się z mitami i potwierdzamy fakty!

„Mniej znaczy więcej” – to znane wszystkim zdanie idealnie definiuje jeden z najbardziej popularnych trendów wnętrzarskich, jakim jest minimalizm. Stosuje się go w wielu pomieszczeniach, a nawet w ogrodzie, ale przede wszystkim nurt ten znalazł swoje zastosowanie w projektowaniu łazienek. Z jednej strony ze względu na upodobania i gusta domowników, ale również w związku z ograniczeniami jakie często niosą małe przestrzenie łazienkowe w mieszkaniach.

Idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku chęci zastosowania stylu minimalistycznego w przestrzeni łazienkowej, jak również potrzebie ograniczenia ilości i wielkości montowanych produktów, w tym również armatury, jest wykorzystanie systemów podtynkowych. Przed zakupem należy więc rozprawić się z wszystkimi mitami i poznać najważniejsze fakty na ich temat.

Armatura podtynkowa łączy design z funkcjonalnością - FAKT

Komfortowe rozwiązania w łazience to produkty funkcjonalne i piękne, ale to również rozwiązania kompaktowe. W przestrzeniach łazienkowych, gdzie cenny jest każdy centymetr, systemy podtynkowe sprawdzają się doskonale, nadając wnętrzu minimalistyczny charakter. Co ważne, szeroki wybór prostych, nowoczesnych wzorów, dostępnych m.in. w asortymencie KFA Armatura pozwoli dopasować wyposażenie w różnym stylu. Do wyboru dostępne są kolekcje o okrągłych elementach, takie jak Angelit czy Moza lub kwadratowych jak w przypadku serii Mokait i Logon. Dodatkowo, ergonomiczny projekt każdego z nich gwarantuje, że codzienne korzystanie z prysznica czy wanny będzie naprawdę wygodne.

Montaż armatury podtynkowej jest trudny i ryzykowny - MIT

Dylemat związany z zakupem armatury podtynkowej niezmiernie często dotyczy właśnie kwestii jej montażu i ewentualnych konsekwencji popełnionych błędów. Należy więc wybrać takie produkty, które to zagrożenie wyeliminują. Warto więc sięgnąć po sprawdzone marki, takie jak KFA Armatura, których asortyment podtynkowy to poza wyjątkowym designem również komfort montażu. Gotowe, kompletne zestawy zawierają wszystko, co niezbędne, aby pewnie i łatwo zamontować je w łazience. Nie trzeba oddzielnie dobierać elementów – w jednym pudełku jest już wszystko, co potrzeba, a to zdecydowanie niweluje zagrożenie m.in. złego dobrania komponentów.

Armaturę podtynkową łatwo utrzymać w czystości – FAKT

Wybór armatury podtynkowej zapewnia wygodę użytkowania, dzięki oszczędności miejsca, ale też zmniejszając ilość elementów, które trzeba na co dzień czyścić. Płaskie fronty baterii podtynkowych łatwo umyć, a ukrycie w ścianie elementów montażowych całkowicie eliminuje potrzebę ich czyszczenia. Do mycia armatury, również tej podtynkowej, warto zastosować dedykowane produkty o wysokiej skuteczności. Bardzo dobrym wyborem będzie wykorzystanie produktów serii Clean&Fresh od KFA Armatura takich jak preparat do pielęgnacji i impregnacji baterii, również do takich w kolorze czarnym.

Oferta armatury podtynkowej jest bardzo ograniczona -  MIT

Wartość estetyczną wnętrza łazienki determinuje nie tylko dobór kolorystyczny czy fasonu armatury ale również dopasowanie wszystkich produktów do siebie nawzajem: deszczowni, baterii umywalkowych, bidetowych, akcesoriów i innych. Jeśli pojawia się obawa, że może nastąpić problem z doborem produktów do zastosowanej kolekcji dobrze jest już na etapie pierwszych projektów sięgnąć po armaturę marek, których kolekcje są kompleksowe, a oferta przygotowana jest na wszystkie ewentualności. Przykładem takiej marki jest również KFA Armatura, której asortyment podtynkowy kolekcji Moza czy Mokait został dodatkowo rozszerzony o kolejne produkty w dostępnych kolorach i wzorach.

Uniwersalny system podtynkowy daje gwarancję pełnej swobody przy aranżacji łazienkowego wnętrza. Ukrywając w ścianie część baterii, możemy stworzyć eleganckie i minimalistyczne wnętrze, dające wiele korzyści, również związanych z ich funkcjonalnością. Dobrze również zwrócić uwagę na rozwiązania ekologiczne w kategorii baterii podtynkowych. Baterie umywalkowe KFA Armatura są wyposażone w proekologiczny napowietrzacz oszczędnościowy niemieckiej firmy Neoperl, który ogranicza zużycie wody do 6 litrów/minutę. O innych działaniach firmy związanych z oszczędzaniem wody i ochroną środowiska warto poczytać w Raporcie CSR.

Rozważając wybór baterii podtynkowej, nie warto dać się zwieść mitom o skomplikowanym montażu czy ograniczonej dostępności potrzebnych produktów. Warto postawić na fakty i sprawdzone rozwiązania, takie jak wykorzystanie produktów KFA Armatura.

„Mniej znaczy więcej” – to znane wszystkim zdanie idealnie definiuje jeden z najbardziej popularnych trendów wnętrzarskich, jakim jest minimalizm. Chcąc wykorzystać ten popularny trend w swojej wymarzonej łazience warto zastanowić się nad wyborem armatury podtynkowej. Przed zakupem należy więc rozprawić się z wszystkimi mitami i poznać najważniejsze fakty na ich temat.

Powrót do listy inspiracji