komfortowe

rozwiązania

EN PL RU
KFA Armatura

Jak oszczędzić wodę i energię w domu z grzejnikiem aluminiowym?

Oszczędzanie to dziś jeden z najważniejszych i najczęściej podejmowanych tematów w polskich domach. Ceny żywności, paliwa, energii i innych mediów nieustannie rosną. Inflacja powoduje, że coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wydajemy, starając się mądrze zarządzać pieniędzmi bez zmiany naszych przyzwyczajeń. Ogrzewanie to jeden z podstawowych elementów wpływających komfort życia. Warto wymienić grzejniki stalowe na aluminiowe. Dlaczego? Bo grzejniki aluminiowe są efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. Właśnie dlatego stanowią idealny wybór dla mieszkań, domów i firm, które chcą zaoszczędzić na kosztach wody i energii przy zachowaniu komfortu życia.

Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz!

Po pierwsze wodę. Wąskie kanały wodne sprawiają, że grzejnik aluminiowy wykorzystuje mniej wody niż inne rozwiązania. W ogrzewaniu podłogowym pracuje około 50 litrów wody, w grzejniku żeliwnym 15 litrów, w stalowym 7 litrów, a w aluminiowym zaledwie 3. Przekłada się to również na oszczędność energii, bo krótszy jest czas nagrzewania.

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze białym

Po drugie energię. Grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy, niż grzejnik stalowy o tej samej mocy grzewczej, więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną. Dzięki temu oszczędzamy energię, płacimy niższe rachunki i mamy wyższy komfort cieplny.

Warto pamiętać, że oszczędzanie wody i energii przynosi również korzyści dla naszej planety. Ponadto aluminium to surowiec w pełni nadający się do recyklingu, można go przetwarzać w nieskończoność. Jest więc ekologiczny.

Jako sprawdzone rozwiązanie grzejniki aluminiowe KFA Armatura mają do 20 lat gwarancji, co w przeliczeniu na rok użytkowania daje nawet o połowę niższą cenę niż w przypadku na przykład grzejników stalowych o 10-letnim okresie gwarancyjnym. To spory benefit finansowy!

Kierownice powietrza w grzejniku aluminiowym G500F KFA Armatura

Komfort cieplny

Aluminium jest bardzo wydajnym przewodnikiem ciepła, co oznacza, że grzejnik szybko się nagrzewa. Większa efektywność, to mniejsze zapotrzebowanie na energię, a w efekcie: niższe rachunki. Ułatwia to też niewielka waga grzejnika oraz odpowiednio zaprojektowana forma (pełne plecy i radiatory). Efektywność podnoszą również kierownice powietrza, które kierują ogrzane powietrze bezpośrednio do pomieszczenia, a nie w górę, przykładowo pod parapet.

W bardziej efektywnym oszczędzaniu energii z pewnością pomoże również inwestycja w głowice termostatyczne. Głowica termostatyczna mierzy temperaturę pomieszczenia i automatycznie włącza lub wyłącza ogrzewanie, dzięki czemu wykorzystujemy tylko tyle energii cieplnej, ile w danym momencie rzeczywiście jest potrzebne. To oszczędne rozwiązanie, które poprawi komfort cieplny w pomieszczeniach.

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze grafitowym

Łatwe dopasowanie do każdego wnętrza

Grzejnik aluminiowy jest modułowy, czyli złożony z kilku do kilkunastu identycznych elementów, które tworzą specjalne pakiety o konkretnych rozmiarach dopasowanych do wymagań cieplnych pomieszczenia. Dzięki temu łatwo można dobrać wielkość grzejnika aluminiowego do tego, jakie jest zapotrzebowanie domu na ciepło.

Grzejniki KFA Armatura dostępne są od ręki w różnych kolorach i kształtach. Bez problemu można więc wybrać grzejnik, który będzie idealnie pasował do różnych stylów aranżacyjnych: od całkiem klasycznego, przez skandynawską prostotę, aż do wyrazistych projektów loftowych. Grzejniki KFA dostępne są bowiem w kolorze białym, czarnym, grafitowym, a nawet miedzianym.

Grzejnik aluminiowy ADR 500F KFA Armatura w kolorze białym

Grzejnik aluminiowy ADR 500F KFA Armatura w kolorze miedzianym

Podsumowując: jaki wybrać grzejnik, by zaoszczędzić wodę i energię w domu? Aluminiowy czy stalowy? Odpowiedź jest tylko jedna – aluminiowy, marki KFA Armatura.

A więcej o grzejniku aluminiowym znaleźć można na www.kfa.pl/grzejnik.

Oszczędzanie to dziś jeden z najważniejszych i najczęściej podejmowanych tematów w polskich domach. Ceny żywności, paliwa, energii i innych mediów nieustannie rosną. Ogrzewanie to jeden z podstawowych elementów wpływających komfort życia. Warto wymienić grzejniki stalowe na aluminiowe. Dlaczego? Bo grzejniki aluminiowe są efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. 

Powrót do listy inspiracji