komfortowe

rozwiązania

EN PL RU

najczęściej zadawane pytania

jak zgłosić reklamację?

Zgłoszeń reklamacyjnych prosimy dokonywać, kontaktując się z infolinią pod numerem +48 800 433 334, telefoniczne pod numerami: (12) 378 65 28 lub (12) 378 65 21 lub za pomocą formularza online.

Ważne! Dokumenty konieczne do wniesienia reklamacji to poprawnie wypełniona karta gwarancyjna produktu oraz dowód zakupu towaru.

MUNGO "FAQ"

MUNGO "FAQ”

  1. Kiedy należy wymienić filtr w baterii KFA MUNGO ?

Filtr należy wymieniać co 6 miesięcy lub 6000 l

  1. Czy woda filtrowana ma kontakt z niefiltrowaną ?

Nie. W konstrukcji baterii poprowadzone są dwa niezależne kanały wodne.

  1. Czy bateria KFA MUNGO posiada filtr w zestawie ?

Tak, w zestawie startowym znajduje się filtr HYDRO+ wraz z uchwytami montażowymi.

  1. Czy filtr jest dostępny w ofercie KFA ?

Tak filtr jest dostępny w ofercie

  1. Jak podłączyć filtr do sieci wodnej ?

Filtr można podłączyć np. za pomocą zaworu kątowego 3/8’’ x 3/8’’ x ¼’’  

  1. Czy kierunek podłączenia filtra ma znaczenie ?

Tak, zwróć uwagę na strzałki przepływu wody przez filtr, nieprawidłowe podłączenie może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem filtra. Filtr podłączamy wyłącznie do źródła zimnej wody.

  1. Czy przy pierwszym podłączeniu filtra należy go przepłukać ?

Tak, filtr należy przepłukać przed podłączeniem go to baterii. Odlej minimum 3l wody do zlewu lub do wcześniej przygotowanego naczynia. Początkowe ciemne zabarwienie wody jest zjawiskiem naturalnym i ustępuje po procesie płukania.

  1. Jakie zanieczyszczenia redukuje filtr w baterii KFA MUNGO

Filtr redukuje osady, zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie, smak i zapach chloru. Inhibitor twardości redukuje powstawanie osadów kamiennych.

  1. Jakiego rodzaju wkład filtrujący stosowany jest w baterii KFA MUNGO ?

Filtr stosowany w baterii KFA MUNGO ma wkład węglowy o poziomie filtracji 1 mikrona.

 

 

czy grzejnik KFA współpracuje z instalacją miedzianą?

Tak, bez ryzyka wystąpienia korozji.

Choć powszechnie wiadomo, że aluminium wchodzi w reakcję z miedzią powodując korozję galwaniczną i elektrochemiczną (która z kolei wywołuje korozję wżerową), my rozwiązaliśmy ten problem.

Odpowiedni materiał

Nasze grzejniki są wykonane ze stopu aluminium najwyższej jakości o wysokiej zawartości krzemu, co daje gwarancję dobrego przewodnictwa cieplnego. Do produkcji stosowany jest wysokiej jakości materiał o podwyższonych wymaganiach dla grupy pierwiastków składu chemicznego wg standardu KFA Armatura w oparciu o normę PN-EN 1676.

Powłoki antykorozyjne

Nasze grzejniki projektowane są z uwzględnieniem stosowania w instalacjach miedzianych i już na etapie wczesnej produkcji poddawane są procesom nanoszenia izolacyjnych powłok ochronnych. Poprzez nałożenie powłoki cyrkonowej i anaforetycznej, grzejniki są skutecznie zabezpieczone przed korozją galwaniczną i elektrochemiczną oraz mogą z powodzeniem współpracować z instalacją miedzianą

Fluorocyrkonowanie

Nakładanie powłoki konwersyjnej (fluorocyrkonowanie) przeprowadzamy metodą zanurzeniową. Na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni grzejnika tworzy się cienka warstwa powłoki chroniąca przed korozją i zwiększająca przyczepność farby.

Anaforeza

Malowanie anaforetyczne farbą akrylową polega na zanurzeniu grzejników w wannie z farbą wodorozcieńczalną (przystosowaną do elektroosadzania) z jednoczesnym przepływem prądu elektrycznego poprzez farbę i grzejnik. Nałożona warstwa farby doskonale pokrywa całą powierzchnię grzejnika na zewnątrz i wewnątrz. W wyniku malowania anaforetycznego uzyskuje się wysoko odporną na korozję powłokę o grubości od 15–24 µm.

jak zamówić części zamienne?

W trosce o zachowanie najwyższej jakości wyposażenia i bezawaryjności jego działania, rekomendujemy zakup części zamiennych w naszym e-sklepie

w jaki sposób należy prawidłowo pielęgnować baterię?

Z uwagi na częsty kontakt z wodą, kosmetykami, środkami czystości oraz osadami kamiennymi, zewnętrzne powłoki armatury mogą ulegać zabrudzeniom. Najbezpieczniejszym sposobem na ich usunięcie jest użycie roztworu wody i płynu do naczyń oraz miękkiej szmatki. Po wyczyszczeniu baterii, należy wytrzeć ją do sucha bawełnianą szmatką.

Konserwacji może wymagać również napowietrzacz, czyli sitko montowane na końcu wylewki, rozbijające strumień wody. Gromadzące się na nim osady kamienne usuniemy, wkładając element do szklanki z octem. Po rozpuszczeniu zabrudzeń płuczemy go pod bieżącym strumieniem wody, a następnie – ponownie mocujemy na baterii.

Aby wyeliminować ryzyko porysowania lub odbarwienia zewnętrznej powłoki armatury nie należy stosować środków chemicznych z granulatem, substancjami żrącymi, a także ostrych, drucianych gąbek lub drapaków.

jak wymienić przełącznik w baterii wannowej?

Wymianę przełącznika w baterii wannowej rozpoczynamy od odkręcenia węża natryskowego i ręcznego usunięcia starego elementu. Następnie do otworu, służącego do mocowania węża, wkładamy klucz imbusowy. Przekręcamy go, poluzowując element mocujący, aż do momentu, gdy będzie można łatwo wyjąć go z otworu. Jeśli zauważymy, że część ta jest pokryta osadem kamiennym, możemy usunąć go za pomocą octu. Wyczyszczony i gotowy do ponownego montażu, wkładamy w otwór i przykręcamy ręcznie, a następnie dokręcamy kluczem. Na górę nakładamy nowy przełącznik natryskowy i przykręcamy. Jeśli element porusza się w górę i z dół bez zarzutu – mocujemy wąż natryskowy.

jak montować kurki kulowe?

Kurki kulowe to rozwiązania, których parametry przystosowane są do bezawaryjnego funkcjonowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Trwałość materiałów i zwiększona dopuszczalna temperatura oraz ciśnienie wody, gwarantują solidność i ciągłość pracy.

Tego typu kurki są przeznaczone do montażu w instalacjach wodnych i grzewczych. Modele z oferty Armatury Kraków cechuje dopuszczalne ciśnienie robocze ≤ 2,5 MPa (25 bar) oraz temperatura robocza ≤ +95°C dla wody oraz ≤ +150°C dla 50% roztworu wody z glikolem. Z uwagi na fakt, że pełnią one funkcję armatury odcinającej, najistotniejsze stają się takie parametry jak trwałość, bezawaryjność oraz szczelność. Wnętrze zaworów wypełnia kula, a ich sterowanie odbywa się za pomocą uchwytu, którego obrót w prawo zamyka przepływ, a w lewo – otwiera. Pełne otwarcie zaworu rozpoznać możemy poprzez ułożenie tego elementu (np. w formie dźwigni czy motylka) równolegle do osi kurka. Zmiana położenia na prostopadły do osi sygnalizuje jego zamknięcie. Prawidłowe funkcjonowanie tych modeli odbywać się powinno w pozycji całkowicie otwartej lub całkowicie zamkniętej.

Przygotowanie do montażu

Jednym z czynników decydujących o bezawaryjnym działaniu kurków kulowych jest ich odpowiedni montaż. Wymaga on nie tylko uwagi podczas faktycznego mocowania elementu, ale także odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać, że proces ten może przeprowadzić wyłącznie osoba podsiadająca doświadczenie i kwalifikacje w zakresie wykonywania prac instalacyjnych. Akcesoriami niezbędnymi dla mocowania zaworów kulowych jest szczeliwo oraz klucz z niezaciskającymi się szczękami. Tuż po wyjęciu kurka z opakowania, należy sprawdzić czy wszystkie części są czyste tak, aby ewentualne zabrudzenia nie wpływały negatywnie na jego późniejsze funkcjonowanie. Następnym istotnym krokiem jest uszczelnienie połączenia gwintowego tak, aby gwarantowało ono pełną i trwałą szczelność. Zabieg ten można przeprowadzić za pomocą pasty do gwintów, pakułów lnianych czy taśmy teflonowej. Co istotne, o bezawaryjności rozwiązań w dużej mierze decyduje także brak zanieczyszczeń instalacji. Obecność pozostałości szczeliwa, a także piasku czy odprysków metali może doprowadzić do degradacji powierzchni uszczelniających. Aby nie uszkodzić lub rozszczelnić zaworu kulowego, należy pamiętać, aby na kurek nie działały żadne naprężenia ze strony instalacji – zarówno w trakcie, jak i po przeprowadzeniu montażu. Zbyt mocne dokręcenie może być także przyczyną wprowadzenia niepożądanych naprężeń.

Montaż do instalacji

Kurki należy montować w pozycji całkowicie otwartego przepływu. Za pomocą klucza z niezaciskającymi się szczękami, chwytamy sześciokąt (lub ośmiokąt) kurka od strony wkręcanej lub nakręcanej rury lub króćca – nigdy zaś ze strony przeciwnej. Sam element instalacji (rurę) przytrzymujemy z użyciem typowych narzędzi monterskich w celu jego stabilizacji. Następnie dokręcamy zawór, pamiętając, by nie wykonywać tej czynności zbyt mocno. Po wykonaniu instalacji sprawdzamy szczelność i prawidłowość działania.

Warto pamiętać, że w okresie eksploatacji tego typu kurków – aby zapobiec zapieczeniu się kuli – co najmniej raz na kwartał należy wykonać cykl „otwarcie-zamknięcie”.