komfortowe

rozwiązania

EN PL RU

Troska o środowisko

W myśl zasady „mniej znaczy lepiej” w latach 2021-2022 przeprowadziliśmy szereg działań, mających na celu oszczędzanie zasobów, takich jak woda, energia, gaz, papier oraz inne surowce.

Wdrożyliśmy w związku z tym wiele rozwiązań w zakładzie produkcyjnym: między innymi uruchomiliśmy nową maszynę odlewniczą, udoskonaliliśmy proces odlewania członów grzejnika, kontynuowaliśmy projekt wymiany opakowań, a także zamontowaliśmy nowy system wody lodowej.

Dzięki tym działaniom udało się nam ograniczyć zużycie.

Jedną z najważniejszych inwestycji na terenie naszej fabryki była jednak budowa największej w regionie farmy fotowoltaicznej o mocy 1,8 MWp i powierzchni 4 ha, która pozwoli na obniżenie emocji CO2 o 1 800 ton rocznie.

Mamy świadomość, że nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko naturalne – dlatego wspieramy naszych klientów w ekologicznych postawach, wprowadzając produkty, które pomagają redukować zużycie wody, czy ograniczać generowanie śmieci.

W latach 2021-2022 nasi klienci kupili 1 296 baterii kuchennych Mungo z funkcją filtrowania wody, które pozwalają ograniczyć zużycie plastikowych butelek o 200 kg w ciągu 1 cyklu życia filtra (6 miesięcy). Zatem dzięki tym zakupom w roku 2022 do odpadów trafiło o 371 200 kg plastiku mniej, a w roku 2023 będzie to już 518 400 kg mniej.

W tym samy czasie sprzedaliśmy aż 40 798 baterii oszczędnościowych redukujących zużycie wody.